Szukaj > specjalisty
 
Alergologia
Chirurgia
Chirurgia dziecięca
Chirurgia onkologiczna
Choroby zakaźne
Dermatologia
Dietetyka
Endokrynologia
Gastroenterologia
Ginekologia
Kardiologia
Laryngologia
Lekarze pediatrzy
Lekarze rodzinni
Medycyna podróży
Medycyna pracy
Medycyna sądowa
Medycyna sportowa
Neurologia
Okulistyka
Ortopedia
Ortoptysta
Pielęgniarka
Psychiatria
Psychologia
Pulmunologia
Radiologia
Rehabilitacja medyczna
Reumatologia
Stomatologia
Urologia
Urologia dziecięca

Nowoczesna medycyna bazuje na szybkiej i skutecznej diagnostyce. Staje się to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnieć techniki medycznej przez profesjonalny zespół lekarzy i pielęgniarek. Dlatego właśnie w Centrum Medycznym Szpital św. Rodziny staramy się łączyć wiedzę i doświadczenie naszego personelu medycznego z zastosowaniem najnowocześniejszej aparatury medycznej.

Nasza oferta obejmuje usługi:

  • pracowni rentgenowskiej,
  • pracowni ultrasonograficznej (USG i USG Doppler),
  • pracowni badań układu krążenia (EKG, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, próby wysiłkowe, ECHO serca),
  • pracowni endoskopii przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia).

Oferujemy również:

  • badania laboratoryjne w pełnym zakresie,
  • spirometrię,
  • audiometrię,
  • badanie pola widzenia,
  • wykonywanie testów uczuleniowych.

Ultrasonografia

Do Państwa dyspozycji oddajemy wysokiej klasy wielozadaniowy cyfrowy ultrasonograf General Electric Logiq S6*. Aparat ten został zaprojektowany do wykonywania najwyższej jakości badań brzusznych, naczyniowych, położniczych, ginekologicznych, urologicznych oraz małych narządów. Umożliwia wysokoczułe obrazowanie w trybie Color Doppler, Power Doppler Kierunkowy czy Doppler Pulsacyjny. Posiada również liczne aplikacje poprawiające jakość obrazowania, takie jak funkcja redukcji szumów SRI czy obrazowanie wielokierunkowe CROSSBEAM.

Aparat został wyposażony w nowoczesne głowice ultrasonograficzne: szerokopasmową typu convex, liniową z przystawką do wykonywania biopsji oraz endokawitarną. W rękach doświadczonego lekarza ultrasonografisty, aparat ten staje się doskonałym narzędziem, dzięki któremu możemy zaoferować Państwu diagnostykę na najwyższym poziomie.

USG
Kardiolog

Pracownia badań układu krążenia

W ramach funkcjonującej w Centrum Medycznym Szpital św. Rodziny poradni kardiologicznej mogą Państwo korzystać z kompleksowej diagnostyki chorób układu krążenia. Wykonujemy EKG spoczynkowe, 24-godzinne monitorowanie EKG przy użyciu systemu holterowskiego CARDIOSCAN 11, 24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi przy użyciu systemu holterowskiego OSCAR 2 oraz próby wysiłkowe z wykorzystaniem systemu N-STRESS i wysokiej jakości bieżni TRACKMASTER.

Badania ECHO serca wykonujemy przy pomocy wysokiej klasy cyfrowego echokardiografu General Electric Vivid S5
*. Daje on możliwość obrazowania i pomiarów jam serca z wykorzystaniem anatomicznego trybu M-mode. Rozbudowana baza danych z zapisem i odtwarzaniem pojedynczych obrazów i pętli obrazowych oraz rozbudowane funkcje postprocessingu pozwalają na wykonanie wyjątkowo dokładnych pomiarów i analiz.

Radiologia

Pracownia rentgenowska wyposażona jest w zestaw do podstawowej diagnostyki kostno-płucnej Philips Bucky Diagnost FS, składający się ze stołu kostnego o regulowanej wysokości oraz stojaka płucnego.

Zastosowanie programów anatomicznych oraz wyjmowanej kratki przeciwrozproszeniowej pozwala na znaczne ograniczenie dawki promieniowania (zwłaszcza w badaniach pediatrycznych).

RTG
Olympus HDTV

Pracownia endoskopii przewodu pokarmowego

Pracownia endoskopii przewodu pokarmowego wyposażona jest w najnowocześniejsze systemy wideoendoskopowe EVIS EXERA II firmy Olympus. Zastosowana w nich technologia telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV 1080i) oraz unikatowa technologia NBI (Narrow Band Imaging**) pozwala na uzyskiwanie obrazów endoskopowych o niespotykanej dotąd jakości. Stosowane sondy endoskopowe (wideogastroskopy Olympus GIF-H180 i GIF-Q165, wideokolonoskopy CF-H180DL i CF-Q165L) charakteryzują się doskonałym polem widzenia oraz zredukowaną średnicą zewnętrzną, co wpływa znacząco na łatwość przebiegu i tolerancję badania.

System rejestracji i archiwizacji badań Olympus ENDOBASE pozwala na zapis każdego badania w formie obrazów statycznych lub dynamicznych (wideo) na dowolnym nośniku wraz ze szczegółowym opisem.

W zakresie endoskopii zabiegowej pracownia korzysta z diatermii chirurgicznej VIO 200D firmy ERBE z możliwością zastosowania koagulacji w osłonie argonu oraz naprzemiennego cięcia i koagulacji w systemie ENDO-CUT IQ, minimalizujących ryzyko powstania powikłań.

W trosce o naszych pacjentów wdrożyliśmy również w pełni zautomatyzowany system mycia i dezynfekcji endoskopów przy użyciu myjni termiczno-chemicznych ETD3 i ETD2 mini firmy Olympus. System czuwa nad dotrzymaniem wszystkich istotnych elementów procesu dezynfekcji (szczelność endoskopu, czas, temperatura, stężenie środków myjących i dezynfekujących). Każdy proces mycia i dezynfekcji jest potwierdzony raportem i zapamiętywany w systemie zarządzającym pracownią, co uniemożliwia zastosowanie niezdezynfekowanego endoskopu.
Endoskopia
Sprawdź ceny badań diagnostycznych w cenniku usług

* LOGIQ is a registered trademark of GE Healthcare a division of General Electric Company
**
Narrow Band Imaging is a registered trademark of Olympus Corporation 

 

rodzaj diagnostyki godziny wykonywania cennik
badania laboratoryjne w pełnym zakresie wtorek, środa, czwartek
7:30 - 10:00
sprawdź cennik
badania RTG 9:00 - 18:00 sprawdź cennik
badania USG i USG Doppler sprawdź
godziny badań
sprawdź cennik
badania układu krążenia
 (EKG, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, ECHO serca,
  próby wysiłkowe)
EKG 8:00 - 20:00
sprawdź godziny
pozostałych badań
sprawdź cennik
endoskopia przewodu pokarmowego
 (gastroskopia, kolonoskopia)
14:00 - 15:00 sprawdź cennik
spirometria / spirometria z próbą rozkurczową
spirometria 8:00 - 20:00
sprawdź godziny
pozostałych badań
25,00 / 40,00 zł
audiometria poniedziałek - czwartek
8:00 - 14:00
piątek 13:00 - 15:00
40,00 zł
badanie pola widzenia sprawdź
godziny badań
40,00 zł
skórne testy uczuleniowe 11:00 - 14:00 sprawdź cennik